Document
avatar

Wyślij zapytanie

na interesujący Cię temat...

Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu?


Dziękujęmy. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.
Pomiary, które możemy otrzymać dzięki badaniu BIA, to m.in.:
- zawartość tkanki tłuszczowej -  pozwala zdiagnozować nadwagę i otyłość
- zawartość wody w organizmie - informuje o odpowiednim stopniu nawodnienia naszego ciała
- ilość masy mięśniowej - pozwala kontrolować postępy treningów i prawidłowego odchudzania
- stopień otłuszczenia narządów – procent tkanki tłuszczowej i wskaźnik masy ciała (BMI); jest w stanie wykryć nawet ukrytą otyłość brzuszną; im wyższy jest poziom tłuszczu, tym poważniejsze ryzyko niektórych chorób cywilizacyjnych, m.in. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, zawału serca, udaru mózgu czy nowotworów
- diagnoza odżywiania – pozwala ocenić m.in. zawartość białka i minerałów w organizmie
- wydatek energetyczny i sugerowany plan treningowy - ilość spożywanych kalorii dostosowana do należnej masy ciała oraz zalecana dzienna kaloryczność





Dla kogo adresowane jest badanie?
- dla osób odchudzających się – a w szczególności osób, które mimo programów odchudzających, nie widzą efektów redukcji masy ciała. Dotyczy to zarówno osób zdrowych, jak i chorych (m.in. z zespołem metabolicznym, z zaburzeniami hormonalnymi, z chorobami sercowo-naczyniowymi). W takim przypadku warto sprawdzić, czy czasem nie ulegają zmianie proporcje mięśni oraz tłuszczu. Stała analiza składu ciała, pozwala na bieżąco śledzić postępy procesu odchudzania oraz w razie potrzeby korygować zalecenia dietetyczne

- dla osób starszych – u których wraz z wiekiem dochodzi do starzenia się i utraty tkanki mięśniowej (tj. sarkopenii). Wraz z ubytkiem masy mięśni szkieletowych, następuje osłabienie siły mięśniowej, co w konsekwencji zwiększa możliwość urazów i upadków, może spowodować niepełnosprawność oraz zależność od innych osób. Konsekwencją sarkopenii są też m.in. częste hospitalizacje, a nawet zwiększenie śmiertelności osób w podeszłym wieku.

- dla sportowców – a  szczególnie osób, które próbują wyrzeźbić swoją sylwetkę za pomocą treningów siłowych i/lub wytrzymałościowych. Ćwiczenia przygotowane na przyrost masy mięśniowej zmieniają nasze ciało nie tylko na zewnątrz. Aby śledzić postępy, warto wiedzieć, ile tłuszczu udało nam się „spalić” w danym okresie i ile mięśni przybyło nam w poszczególnych partiach ciała. W analizie segmentowej sprawdzimy ponadto rozmieszczenie masy mięśniowej i tłuszczowej dla każdej z poszczególnych części ciała (tj. ramion, nóg i korpusu), a także ich wagę. Dzięki temu można na bieżąco modyfikować plan treningowy oraz zalecenia dietetyczne.

Opis badania:
W Przychodni PRIMA każde profesjonalne badanie diagnostyczne wykonywane jest za pomocą Analizatora Składu Ciała JAWON MEDICAL IOI-353.
Pomiar odbywa się poprzez przewodzenie elektryczności przez ciało, co jest  całkowicie nieodczuwalne, bezpieczne i trwa zaledwie kilka sekund.
Analizator Składu Ciała IOI-353 wykonuje pomiar wykorzystując 3 częstotliwości, dzięki czemu podwyższona jest dokładność i precyzja pomiaru. Całościowa analiza składu ciała oprócz podstawowych parametrów takich jak: zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej czy wody, wzbogacona jest o takie parametry jak zawartość protein, minerałów i szczegółową analizę obszaru brzucha, czyli oceny wisceralnej tkanki tłuszczowej.

Czas trwania badania: 15-20 minut

Przygotowanie do badania:
- na badanie należy zgłosić się na czczo (w godzinach rannych) lub min. 3 godziny po spożyciu ostatniego posiłku (można pić wodę!)
- 24 godziny przed badaniem należy unikać alkoholu
- 12 godzin przed badaniem należy unikać spożywania kofeiny i dużego wysiłku fizycznego

Przeciwwskazania do badania:
- u osób z wszczepionymi metalowymi materiałami, takimi jak: endoproteza, rozrusznik serca, defibrylator, stent i metalowy szew w sercu/naczyniu krwionośnym
- u kobiet w ciąży
- u osób z epilepsją

Wynik Pacjent otrzymuje w trakcie badania w formie opisu

Cena badania: 50 zł