PROF. DR HAB. N. MED.GRAŻYNA RYDZEWSKA

GASTROENTEROLOG

Prof. dr hab. n.med. Grażyna Rydzewska

Prof. dr hab. n. med. Rydzewska Grażyna – Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych uzyskała w 1985 roku (I stopień) i 1989 r (II stopień), specjalizację w dziedzinie gastroenterologii w 2000 roku. Stopień doktora habilitowanego w 1997 roku, a tytuł naukowy profesora nauk medycznych w 2007 roku. Pani Profesor od 1982 do 1998 pracowała w Klinice Gastroenterologii Akademii Medycznej w Białymstoku. Jednocześnie w latach 1991-1993 była asystentem naukowym w Centrum Badań Nad Mechanizmami Wydzielniczymi Uniwersytetu w Sherbrooke w Kanadzie. W 2001 podjęła pracę w Instytucie Kształcenia Medycznego Akademii Świętokrzyskiej, przekształconego następnie w Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W 1989 odbyła staż w Pracowni Endoskopii Szpitala Świętego Erazma w Brukseli. W 1998 objęła stanowisko kierownika Kliniki Gastroenterologii Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie. Prezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii. Pani Profesor została odznaczona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi (2005) „Puls Medycyny” umieścił ją kilkukrotnie na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej ochronie zdrowia, w tym w 2011 na 24. miejscu.

Pani Profesor od 2004 roku jest Krajowym Konsultantem w Dziedzinie Gastroenterologii, od 2009 roku Członek Zarządu Europejskiego Klubu Trzustkowego.

Pani Profesor zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem m.in.: zespołu jelita drażliwego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, chorobami przewodu pokarmowego, wątroby i trzustki, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, choroby refluksowej przełyku, choroby Crohna, choroby trzewnej, choroby wątroby i dróg żółciowych.

Cennik wizyt

  • Konsultacja gastroenterologiczna

    500